Lehet, hogy weboldalad büntetve van, csak nem tudsz róla?
Linkmanagement Címkék: google büntetés linkmarketing2009.09.17. 16:09
Sokszor felhívjuk a honlaptulajdonosok figyelmét arra, hogy óvakodjanak azoktól a katalógusoktól a linkmarketing során, amelyek büntetve vannak. Ha ilyen katalógusokba regisztráljuk weboldalunk, a mi honlapunk is könnyen kerülhet parkolópályára a Google-ban.
Igen ám, de honnan tudjuk, hol látható az, hogy egy katalógus büntetett?
A válasz: Sehonnan.
Magán a weboldalon nem látni többnyire semmit. Sokszor csak a szubjektív megítélésünkre hagyatkozhatunk.
Most leírok két módszert, hogy hogyan tudjuk leellenőrízni, hogy weboldalunk büntetve van-e?
- Írjuk be a Google keresőjébe a weboldalunkat így: site:sajátwebcím.hu
Így láthatjuk, hogy az oldalunk szerepel-e a Google indexében. Ha korábban szerepelt, és most nem kapunk találatot, biztosak lehetünk benne, hogy weboldalunk büntetve van.
Ez esetbe ha tudjuk az okát a büntetésnek (már pedig egy webmesternek illik tudni az okot) szüntessük meg, majd töltsük ki a reinclusion request űrlapot, és kérjük a honlapunk újra indexelését.
- Írjuk be a keresőbe weboldalunk TITLE-jében található egyedi kulcsszavakat.
Ha a találati lista elején nem szerepel a honlapunk szintén büntetésre kell gondolnunk. Orvosolhatjuk ezt is a reinclusion request űrlap kitöltésével.
A büntetés nem minden esetben ilyen szélsőséges. Nem ismeretlen fogalmak ma már a "minusz 30-as büntetés" vagy a "minusz 950-es büntetés". Ritkán előfordul a "6. hely büntetés", amikor a honlapunk a találati lista első helyéről a hatodikra kerül. Akkor is gondoljunk büntetésre, amikor honlapunkat a "kiegészítő találatok" között találjuk meg. Ez esetben lehet, hogy újabb backlinkek szerzése segítségünkre lesz és a weboldalunk visszakerül a találati listába.
Ezeket a fogalmakat ne keverjük össze a "Google dance" jelenséggel. Új honlapok esetében nagyon gyakori, hogy a találati listában ugrál a honlap. Ez körülbelül egy év után szűnik meg.